Our Policies

Hijyen Politikası

Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve biyolojik gıda güvenliği tehlikelerini belirlemek, kontrol altına almak, sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilmesini sağlamak.

Kulak arkasında yazı araçlarının taşınmasını engellemek.

Tozdan ve kirlenmiş giysilerden ayrı tutulması için kişisel dolapların bakımını periyodik olarak yapmak. Ürünle temas eden araç ve teçhizatın kişisel dolaplarda tutulmasını yasaklamak ve bu kontrollerle ilgili denetim ve takibini sağlamak.

Fiziksel Görünüş Ve Takı Politikası

Üretim alanlarına koruyucu önlüksüz, bonesiz girilmesine izin verilmez. Koruyucu giysiler üretim alanları ve risk oluşturması muhtemel belirlenmiş alanlarda giyilir. Üretim alanlarında çalışırken hiçbir takı kullanılamaz.

Önlükler temiz ve boneler kulak ve saçları tamamen kapatacak şekilde kullanılmalıdır. Önlüklerin temizliği firmamızın yürütmüş olduğu uygulamalar ile sağlanır.

Sigara İçme Ve Yemek Politikası

Üretim, depolama alanlarımızda ve soyunma odalarında sigara içmek ve yiyecek yemek – içmek yasaktır.

Uyarı levhaları görülebilecek yerlere asılmıştır. Ziyaretçilerin ve taşeronların bu kurala uymaları sağlanır.

Üretim Alanlarına Giriş Politikası

Ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz üretim alanlarımıza özel önlük, bone giyerek ve ziyaretçi kontrol çek-listine tabi tutularak girerler.

Yabancı Madde Ve Kesici Alet Politikası

Üretim alanlarımızda fiziksel bulaşmalara sebep olabilecek yabancı maddelerin önlenmesi için, cam, kırılabilir plastik malzemeler, ahşap, tel malzemeler kullanımdan kaldırılmıştır. Mevcut olan cam ve kırılabilir plastik malzemeler, metal ekipmanlar koruma altına alınmıştır.

Kullanılması zorunlu olduğu durumlarda özel falçatalar kullanılır ve düzenli olarak kontrolden geçirilir.

Personelin Sağlık Kontrolleri Politikası

Personelin periyodik sağlık muayeneleri yaptırılır. Bulaşıcı hastalık, üst solunum yolları enfeksiyonları, ishal, bulantı, öksürme hapşırma durumlarında üretim müdürü tarafından üretim alanından uzaklaştırılarak, sağlık kontrolüne gönderilir.